LEKCJA INFORMATYKI W KLASIE 3E

Od początku roku szkolnego 2011/2012, uczniowie z klasy 3C poznają tajniki informatyki na nowym sprzęcie komputerowym. Żyjemy w czasach, w których technologie szczególnie teleinformatyczne zmieniają się z roku na rok coraz dynamiczniej.

Kiedy administrator tej strony uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 30 w Olsztynie, nie było komputerów i nie funkcjonował tamże Internet.  Działało za to nowoczesne, jak na tamte czasy kasetowe laboratorium językowe, umieszczone na najwyższej kondygnacji, w południowo-wschodnim skrzydle szkoły.

  To był wynalazek nie z tej ziemi. Każdy z uczniów siedział w odrębnej kabinie wyposażonej w mnóstwo guziczków, światełek , magnetofon na kasety(dzisiaj już nie do kupienia) i słuchawki. To był szczyt technologii w tamtych latach. Potem nastąpiła rewolucja technologiczna…

Wy uczniowie tego nie możecie pamiętać  ale jeszcze nie tak dawno, bo  w 1995 roku – tylko nieliczni posiadali dostęp do Internetu, zaś komputer służył głównie jako lepsza wersja maszyny do pisania.

W latach 90-tych ubiegłego wieku, przeciętny mieszkaniec Olsztyna łączył się z Internetem za pomocą dostępu wdzwanianego. Należało ustanowić połączenie dzwoniąc pod konkretny numer telefonu, zaś prędkość połączenia dochodziła do 0,03 MBPS!!!  Nie było też tak wielu stron Internetowych. Internet był powolny i nudny!

Od tamtego okresu upłynęło trochę wody w Łynie. Dzisiaj prawie w każdym Waszym domu stoi komputer a nawet kilka. Komputer podłączony do Internetu jest nierozłączną częścią życia Waszego i Waszych Rodziców, zaś przeciętna prędkość połączenia z Internetem to 16,00 MBPS a nawet 120,00 MBPS i więcej!!!  Połączenie ze Światową siecią Internet staje się także standardem  w telefonach komórkowych.  Nie będę się rozpisywał, lecz z czasem Wszyscy zrozumiecie zalety i wady informatycznych rozwiązań w Waszym codziennym życiu!

Dzięki uprzejmości  Pani Małgorzaty Bielakow, nauczycielki Informatyki –  mogę zaprezentować zdjęcia z lekcji, na której uczniowie klasy 3E ,w edytorze grafiki Paint projektowali kartki świąteczne z Mikołajem w roli głównej 🙂

Reklamy

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: